Jesteś tutaj: FIRMA  »  Rolnictwo  »  Fliz do okrywania słomy

Fliz

Fliz do okrywania słomy - agrowłóknina


 Szukają Państwo sposobu na właściwe przechowywanie słomy i siana? Bez ryzyka gnicia, pleśnienia czy też narażenia przechowywanego siana i słomy na wilgoć, wiatr, grzyb czy też na działanie szkodników? Rozwiązaniem jest wysokiej jakości fliz (zwany również agrowłókniną).

 

Wodoszczelna włóknina do okrywania stogów to świetny sposób na przechowywanie bel siana lub słomy. To osłona doskonale chroniąca siano i słomę przed deszczem i wiatrem. W dodatku fliz (agrowłóknina) jest odporna na promienie UV i przepuszczalna dla powietrza, dzięki czemu zapobiega powstawaniu pleśni, w przeciwieństwie do wszelkiego rodzaju folii i plandek. Warto przy tym podkreślić, że fliz (agrowłóknina) do słomy lub siana charakteryzuje się mniejszą wrażliwością na wiatr niż folie czy plandeki, dlatego zapewnia wyższą trwałość.

 

fliz do okrywania słomy

 

Fliz do okrywania słomy i siana to produkt idealny dla tych, którzy na co dzień potrzebują wysokiej jakości siana i słomy, jak choćby hodowcy koni i bydła. Zastosowanie agrowłókniny pozwala zrezygnować z konieczności przechowywania tych surowców w stodołach, na strychach lub pod wiatami. Fliz do okrywania słomy i siana pozwala przechowywać te materiały bezpośrednio w belach na zewnątrz, nie tracąc jednocześnie czasu i energii na przetransportowanie ich z pola do miejsc przechowywania. Jednocześnie agrowłóknina znacznie redukuje ubytki, które powstają, gdy siano lub słoma są przechowywane w belach bez żadnej ochrony. Nie trzeba się więc martwić, że część surowca ulegnie zniszczeniu, choćby z powodu działania pleśni, grzybów, wahań temperatur, wilgoci czy też zanieczyszczeń. Oczywiście zastosowanie filzu do okrywania słomy i siana zapewnia zachowanie najwyższych parametrów surowców, które gwarantują zdrowe warunki dla zwierząt, gdyż jak powszechnie wiadomo, pasza i ściółka narażona na wilgoć, pleśń i inne szkodliwe czynniki traci swoje właściwości, a wręcz może stać się szkodliwa. Zatem gwarantujemy, że wydatek na filz do okrywania słomy i siana, szybko zwróci się w postaci większej ilości wysokogatunkowego materiału, przy minimalnym nakładzie czasu i pracy. Tym bardziej, że oferowane w naszym sklepie włókniny z powodzeniem służą przez wiele sezonów, nie jest więc to zakup jednorazowy.

Co ciekawe, choć agrowłóknina jest dedykowana słomie i sianu to okazuje się, że fliz do okrywania słomy i siana można zastosować także w innych przypadkach, chociażby do okrywania warzyw takich jak buraki czy ziemniaki, do okrywania porąbanego drewna, do zabezpieczenia zboża i wielu innych

W naszej ofercie można znaleźć fliz do okrywania słomy w wielu wymiarach, dzięki czemu można dopasować produkt do własnych potrzeb. Ponadto zapewniamy dodatkowe akcesoria takie jak rzepy do mocowania i kołki mocujące, dzięki czemu można korzystać z włókniny w sposób łatwy i wygodny.

 

agrowłóknina

Włóknina do okrywania stogów - informacje

⇒ Skutecznie zabezpiecza słomę przed wiatrem i wodą

⇒ Zapobiega przemoknięciu oraz zapewnia bardzo dobrą wentylację

⇒ Zapobiega powstawaniu pleśni

⇒ Nadaje się również do okrywania zboża składowanego luzem

⇒ Sugerowana wymiana 6 sezonów

⇒ Gramatura: 140g/m2

 

→Aby zapewnić optymalny przepływ powietrza nie należy stosować innych okryć niż fliz i zapewnić prawidłową wentylację
→ Aby zapewnić optymalny odpływ wody należy w tym celu zapewnić kąt nachylenia
przynajmniej 45°

→Zwróć uwagę na prawidłowe ułożenie szwów, wzdłuż i poprzek stogu
 

 

Fliz układanie

 

 

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z parametrami proponowanych przez nas agrowłóknin. Z pewnością bez trudu uda się dopasować odpowiedni produkt, zgodnie z indywidualnymi potrzebami. W razie pytań i wątpliwości zachęcamy do kontaktu. Nasi specjaliści chętnie udzielą uzupełniających informacji na temat produktów dostępnych w naszej ofercie i pomogą wybrać odpowiednie rozwiązania.

 

nazwaszerokośćdługośćbarwa

 

Fliz
do okrywania
słomy

9,8 m
9,8 m
10,4 m
10,4 m
12 m
15,6 m
15,6 m
15,8 m12,5 m
25 m
12,5 m
25 m
25 m
12,5 m
25 m
10,4 m 

Turkusowy

Kołki mocujące

 

 

 

12 szt paczka

 

 

 

   Czarny

Rzep do mocowania

 

 

5cm x 25m

 

 

 

  Czarny

 

Koki

Rzep

 

© 2022 Center Plast Sp. z o.o. Projekt i wykonanie: SOFTfor.NET

Rolnictwo - Kliknij

facebook